ΚΙΝΗΜΑ ΝΕΩΝ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
ΚΙΝΗΜΑ ΝΕΩΝ

Κίνημα Νέων ~ Δύναμη Αλλαγής


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

6 τρόποι οικονομικής πολιτικής

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Νίκος Βασιλόπουλος



Μπορεί να μην είμαι οικονομολόγος, να μην έχω σχέση με την οικονομία ούτε καν με τα μαθηματικά ωστόσο λατρεύω την ιστορία και αυτή μου η αγάπη για την ιστορία μετά από πολύ μελέτη με οδήγησε στις προτάσεις αυτές.

Οι προτάσεις αυτές δεν περιορίζονται μόνο στην οικονομία αλλά κάποιες από αυτές συμβάλλουν στην δημιουργία ενός σωστού Ελληνικού κράτους!!!!

Αρχικά….
• Η αναδιοργάνωση του οικοδομικού τετραγώνου στο Τατόι( πράγμα που έκαναν και οι ρώσοι παρότι κουμουνιστές και θησαυρίζουν).
• Η ανάπλαση του σιδηροδρομικού δικτύου της Πελοποννήσου και όσα τμήματα δεν μπορούν να λειτουργήσουν να μετατραπούν σε μουσεία γεγονός που θα φέρει και χρήματα και θα δημιουργήσει νέες θέσεις εργασίας.
• Μείωση τάξης του 65% στην άμεση φορολογία και αναζήτηση νέων τρόπων έμμεσης φορολογίας.
• Μείωση του φόρου στις βιομηχανίες και τις επιχειρήσεις από 45% σε 21% με στόχο τον επαναπατρισμό των επιχειρήσεων που έφυγαν στο εξωτερικό.
• Προγράμματα ενίσχυσης νέων αγροτών και κτηνοτρόφων με στόχο την ανάπτυξη της γεωργίας και της κτηνοτροφίας.
• Εκμίσθωση της κρατικής περιουσίας σε έλληνες ιδιότες για την αξιοποίηση της.

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης